top of page

KİMDİR?

  1973 yılının şubatında, Zeynep Kamil hastahanesinde dünyaya biraz rötarlı geldiği için neredeyse babasının tiyatro matinesini kaçırmasına sebep olacaktı.

  1975 yılında annesi Meral Koşar ile birlikte oyunculuğa 2 yaşında ''Tursil'' reklamıyla , babası Pekcan Koşar ile ilk olarak 1980 yılında ''Sis'' filmiyle de seslendirmeye amatörce başladı.

  Profesyonel olarak seslendirme ve oyunculuğa aynı yıl, 1987' de adım attı.

 TRT' de yayınlanan ''Herşey İnsanlar İçin, Güneşli Yağmurlar, Lafını Balla Kestim'' dizilerini çekip, aynı yıllarda yine TRT İstanbul kurumunda radyo piyesleri, film, dizi film, çizgi film seslendirmeleri, o zamanlar popüler olan video filmleri ve yerli film seslendirmeleri yaptı.

1989' da özel televizyonların kurulması ve çoğalması ile birlikte yoğun tempoda televizyon dizileri, filmleri, belgeselleri konuştu.

  1991 yılında Vural Buldu ile çocuk tiyatrosu sayesinde sahne tozu yuttu. 1991-1995 arasında, yoğun geçen seslendirme işinin yanısıra, reklam seslendirmelerine Manajans' ta Jeffi Medina ve Yavuz Turgul sayesinde adım attı.

 Bu yıllarda Bakırköy Belediye Tiyatroları' ndan gelen teklif ile ''Hacıyatmaz, Ayyar Hamza, Ay Ay Hitler'' oyunlarında oyunculuk yaptı. Tiyatro oyunculuğu, ''Evin Margarin'' reklamında oynamasının kapılarını açtı. Daha sonra ''Yapı Kredi Hamam, İpek Mobilya, Yapı Kredi Teknoloji Üssü, Pamukbank MİY'' reklamlarında oynadı.

  Aynı dönemde Osman Sınav' ın çektiği ''Melek Apartmanı'', Zeynep Esen' in çektiği, ''Mutlu Günler'', Osman Seden' in çektiği ''Mirasyediler'' dizilerinde oynadı.

  Müjdat Gezen tiyatrosu ile ''Hababam Sınıfı'' oyununda Tulum Hayri rolündeydi.

  Bosch, Bridgestone, İş Bankası, Avea, THY, Türk Telekom, Magnum, Carte d'or, Anadolu Sigorta, Mercedes Benz ve daha yüzlerce yerli-yabancı markanın dış sesi olarak reklam seslendirmelerine, tanıtım filmlerini okumaya devam etti.

  2003 yılında Olgun Arun ile birlikte ''Tramvay'' filminde uzun metraj deneyimi kazandı.

  2003 yılından 2014 yılına kadar sadece reklam seslendirmeleri yaptı, 2014 yılında Ömer Vargı ile '' İnşaat 2'' filminde tekrar oyunculuk deneyimi yaşadı.

 Çoğu çalıştığı insan, ''Nasıl oluyor da beş dakikada reklam seslendirmesini yapabiliyorsunuz?'' sorusunu sorduğunda, ''35 yıl artı 5 dakika'' diyor ve ardından gülümsüyor.

    Şimdilerde reklam filmleri, filmler, diziler, belgesel ve tanıtım filmeri seslendirmelerini yapmaya, aynı heyecan ile devam ediyor.

Bazı Çalışmaları

Televizyon

Herşey İnsanlar İçin 1987

Lafını Balla Kestim 1988

Mirasyediler 1997

Sinema

İnşaat 2 2014

Tramvay 2006

Tiyatro

Hacıyatmaz 1994 Bakırköy Belediye Tiyatroları

Hababam Sınıfı 1997 Müjdat Gezen Tiyatrosu

Ayyar Hamza 1996 Bakırköy Belediye Tiyatroları

Reklam Filmi

Evin Margarin 1995

Yapı Kredi Bankası ''Hamam'' 1996

Pamukbank ''MİY'' 2000

Seslendirme

Sayısız film, çizgi film, Brezilya dizisi, dizi film, belgesel.

Mercedes, Kia, Volvo, Toyota, Tofaş, Ford, Bmc, Bmw, Honda, Subaru...

İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Akbank, Finansbank... İsviçre Sigorta, Sompo Japan sigorta, Anadolu sigorta...

Magnum, Cate d'or, Bizim yağ, Sütaş, Maret, Cocacola, Fanta, Nescafe, Halley, Nestle, Sek, Pınar, Tikveşli....

Neredeyse Türkiye' deki reklam veren bütün markaların seslendirmeleri...

Özel İlgi Alanları

Kayak yapmak, kitesörf yapmak, motorsiklete binmek, yüzmek...

bottom of page